wz

Menu:

Pravidelný výcvik:

středa - od 16.hod


Sponzoři: 
Kontakt:

Jakékoliv dotazy Vám rádi zodpovíme na
e-mailu:
kkhnevosice@seznam.cz, nebo osobně.


 
Kde nás najdete: 
Odkazy:

Chovatelská stanice NO Schreidon
Chovatelská stanice NO z Jukasu
Chovatelská stanice NO Dany kvet
Denisa Kurková & Michal Řehoř
Obec Hněvošice


 
Návštěvnost stránek:

TOPlist
 

Výcvik:


Musíme brát zřetel na to, jaké plemeno psa máme,jaké je pes povahy a psychiky a podle těchto vlastností zvolit druh výcviku. Je nutné si uvědomit, že výcvik psa je náročná a zodpovědná činnost nejen časově, ale i fyzicky. Při výcviku je nutné se psovi věnovat cílevědomě a systematicky, nejlépe pod dohledem zkušených výcvikářů, kteří zaručí správnou metodiku výcviku, a jsou nápomocni při řešení různých specifických problémů a určí vhodný postup pro co nejlepší výsledek.

Výcvik probíhá v našem kynologickém klubu každou středu od 16 hodin, každou sobotu od 14 hodin a každou neděli od 10 hodin na cvičišti, které je plně vybaveno k výcviku psů dle sportovní kynologie.

Základní výcvik je zaměřen na zvládnutí základů poslušnosti u psů.Do základních dovedností, které se psy cvičíme patří – přivolání psa, chůze u nohy psovoda, obraty se psem, sedání a lehání psa, překonávání překážek, aport a řešení zvláštního, neetického chování psa.

Po zvládnutí základů se přechází na náročnější výcvik,který je rozšířen o výcvik sportovních obran, stopování a poslušnost dle zkušebních řádů.

Cílem základního výcviku je také upevňování vzájemného vztahu mezi psovodem a jeho psem, ale také upevnění přirozené autority psovoda, rozvíjení důvěry psa ve svého pána, zlepšení komunikace se psem a porozumění psu jako takovému.

  Na výcvik se psem je nutné se dobře vybavit pomůckami, které budete potřebovat:
-kvalitní obojek
-pevné vodítko
-náhubek
-pamlsky
-hračku k motivaci pejska

Při první návštěvě kynologického klubu je nutné, aby byl pes zdravý a očkovaný, proto vezměte s sebou očkovací průkaz psa.